sv

2018 YKS Taban Puanları ve Sıralamaları

341 Okunma

2018 YKS Taban Puanları ve Sıralamaları (Tahmini)

Uzun süredir beklenen tercih sonuçları  31 Ağustos gecesi açıklandı. Sınav sistemindeki birçok değişikle beraber tercih süreci çok sancılı geçti. Sıralamalar ve puanlar yükselecek mi düşecek mi , geçen sene sıralamam kaç olurdu bu sene nasıl tercih yapalım gibi bir sürü sorunun ardından ÖSYM Tercih Sonuçlarına dair sayısal verileri açıkladı.

İlerleyen günlerde yayınlanması beklenen sıralamalar için Rehberlik Uzmanı Salim Ünsal Bey bir çalışma yayınlamış ÖSYM nin yayınlamış olduğu yığınsal tablo kullanılarak ufak sapmalarla sıralamalar oluşturulmuş Salim Beyin konu hakkındaki düşünceleri ve çalışmasına aşağıdan ulaşabilirsiniz

Değerli gençler, 31 Ağustos gecesi beklenen sınav sonuçları açıklandı. Tabi ki beklenen ve beklenmeyen sonuçlar da beraberinde gelmiş oldu. Özellikle sistemdeki ilk değişiklik yılının en büyük sürprizi sözel puan türünde yaşandı. Uzun uzadıya bunların sebeplerini konuşuruz mutlaka ancak şu anda tüm yerleşen adayların en çok merak ettikleri hangi bölümün hangi puan ve sıralamada noktayı koyduğu.

Hem lisans programlarını, hem de önlisans programlarını çalıştık. Tüm programları inceleme kolaylığı ile ayrı ayrı dosyalarda verdik. Lisanslar ayrı dosya önlisanslar ayrı dosya. Bunları da kendi içinde alfabetik bir dizilimle sunduk. Her bir programı ise en başarılıdan en az başarılıya doğru sıralayarak listeledik.

Okulların minimum puan değerleri ÖSYM tarafından bugün yayınlandı. Sıralama değerlerini ise birebir son yerleşen aday üzerinden değil, oluşan puanın yaklaşık sıralama değeri üzerinden vermeye çalıştık. Bu nedenle sıralamalar reele en yakın ama reel değer ile birebir eşit değildir. Lütfen unutmayınız.”

Lisans programlarını (4 yıllıkları) incelemek için

TIKLAYINIZ

Önlisans programlarını (2 yıllıkları) incelemek için

TIKLAYINIZ

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

2018 YKS Taban Puanları ve Sıralamaları